Będzie większa liczba fotoradarów

“Rzeczpospolita” informuje o setce nowych fotoradarów oraz wymianie blisko 400 starych urządzeń. Dodatkowo rząd planuje wprowadzić zmiany poprawiające ściągalność za wykroczenia drogowe, m.in. planuje przede wszystkim uniemożliwić stosowanie kruczków prawnych.

“Rzeczpospolita” twierdzi, że obecnie : „mandat płaci co drugi pirat drogowy – przez co państwo traci co roku ok. 90 mln zł. Gros kierowców stosuje różne wybiegi – podważa jakość zdjęcia, nie odbiera korespondencji – i w ciągu 180 dni sprawa ulega przedawnieniu”.

Zaś rzecznik resortu, Szymon Huptyś wyjaśnia: „celem proponowanych zmian będzie poprawienie efektywności procesu nakładania kar oraz przekonanie kierowców, w tym także cudzoziemców, o nieuchronności kary za przekroczenie prędkości na drodze, a także minimalizacja ryzyka wystąpienia wypadków”.

Gazeta na podstawie posiadanych przez siebie informacji twierdzi, że Generalny Inspektorat Transportu Drogowego (GITD) do 2023 r. ma wymienić blisko 400 fotoradarów na nowsze oraz dokupić 100 sztuk, które mają zostać umiejscowione w nowych lokalizacjach na trenie Polski.

Powiązane artykuły

Zostaw komentarz