Status prawa jazdy

odzyskiwanie prawa jazdy

Egzamin na prawo jazdy wiąże się zawsze z ogromnym stresem. Tym większa jest radość, gdy wynik testu jest pozytywny. Nie pozostaje wtedy nic innego, tylko czekać na wydanie prawa jazdy.

prawo-jazdy

Teoretycznie Permis de Conduire powinniśmy otrzymać w ciągu 30 dni od zdania egzaminu. W praktyce czeka się kilkanaście dni, a czasami nawet tylko tydzień. Status wyrabiania prawa jazdy można sprawdzić, podobnie jak sprawdza się status przesyłek kurierskich.

Aby sprawdzić status prawa jazdy, należy wejść na stronę http://info-car.pl/infocar/prawo-jazdy/sprawdz-status.html i wypełnić wymagane pola.

Formularz jest prosty do uzupełnienia, wystarczy w górnym polu wpisać swój PESEL, datę urodzenia (w formacie RRMMDD, np. 800910 – dla osób urodzonych 10 września 1980 roku) lub numer PKK (Profil Kandydata na Kierowcę). W dwóch polach poniżej wpisujemy imię i nazwisko, ale tylko pierwsze ich człony. Przykładowo, gdy kandydatka na kierowcę posługuje się na co dzień nazwiskiem Anna Maria Nowak-Kowalska, w środkowe pole musi wpisać „Anna”, a w dolne pole „Nowak”.

Przykładowe wyniki:

  • „Niepoprawne dane, brak spraw w toku lub dokument wydany” – wyświetla się, gdy prawo jazdy zostało już wydane, wprowadzono niepoprawne dane lub gdy proces wydawania prawa jazdy się jeszcze nie rozpoczął
  • „Przyjęto wniosek – trwa postępowanie administracyjne” – wyświetla się, gdy wniosek jest w systemie i jest przetwarzany
  • „Przyjęto dokument w urzędzie, dokument do odbioru” – informuje, że prawo jazdy czeka do odbioru w urzędzie
printscreen infocar
Fomularz, który należy wypełnić, by zobaczyć status wyrabiania swojego prawa jazdy

Powiązane artykuły

Zostaw komentarz