Wydział Komunikacji w Kartuzach – filia w Sierakowicach

Mieszkańcy gminy Sierakowice nie muszą już jeździć do Kartuz po to by zarejestrować samochód. 1 kwietnia otworzono drugą filie Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego w Kartuzach. Filia powstała w Sierakowicach przy ul. Brzozowej 1.


Roboty budowlane budynku, który dawniej służył jako portiernia Zarządu Dróg Powiatowych, trwały od czerwca 2020 r. Obiekt został rozbudowany do sześciu pomieszczeń, z których największe z nich przeznaczono na obsługę interesantów przy trzech stanowiskach.


Wartość robót wyniosła około 390 tyś. zł, przy współudziale środków gminy Sierakowice, która na ten cel udzieliła pomocy finansowej powiatowi kartuskiemu w wysokości 265 tys. zł.


W symbolicznym przecięciu wstęgi udział wzięli:
Bogdan Łapa, starosta kartuski, Piotr Fikus, wicestarosta kartuski, Janina Kwiecień, członek Zarządu Powiatu Kartuskiego i radna z Sierakowic, Jerzy Pobłocki, dyrektor Wydziału Komunikacji w Kartuzach, Tadeusz Kobiela, wójt gminy Sierakowice, Piotr Zengerski, radny powiatowy z Sierakowic oraz gościnnie Bernard Grucza, wójt gminy Sulęczyno.

Zamiejscowy, sierakowicki Wydział Komunikacji Starostwa Powiatowego w Kartuzach, przyjmuje interesantów w poniedziałki, środy i czwartki w godz. 7.30 – 15, we wtorki w godz. 7.30-15.30 i w piątki w godz. 7.30-14.30.

Dane kontaktowe
ul. Brzozowa 1, Sierakowice
tel. 58 308 03 82, tel. kom. 530 669 878,
e-mail: sierakowice@kartuskipowiat.pl

Powiązane artykuły

Zostaw komentarz