W jaki sposób zarejestrować samochód w czasie pandemii?

Z dniem 3 listopada 2020 r. urzędnicy musieli przejść na pracę zdalną. Wszystko zgodnie z nowymi przepisami, wynikającymi z obostrzeń i rosnącej liczby zakażonych COVID-19. Praca zdalna urzędów będzie trwała przynajmniej do 4 grudnia 2020 r.

Rejestracja pojazdu jest czynnością, której nie można dokonać drogą online przez platformę ePUAP. Jednak w rozporządzeniu czytamy: „kierownik urzędu administracji publicznej, dyrektor generalny urzędu lub kierujący jednostką organizacyjną wykonującą zadania o charakterze publicznym może wyłączyć z zakresu pracy zdalnej pracowników realizujących zadania niezbędne do zapewnienia pomocy obywatelom (…), jeżeli nie jest możliwe ich wykonywanie w ramach pracy zdalnej”.

Aby zarejestrować pojazd trzeba umówić się na wizytę w urzędzie, trzeba jednak będzie poczekać nawet kilka tygodni. Z tego powodu czas rejestracji pojazdu sprowadzonego z terytorium UE został wydłużony z 30 do 180 dni. Termin ten jest liczony od dnia dotarcia pojazdu do oznaczonego miejsca przeznaczenia na terytorium RP. Data ta jest wpisywana do wniosku o rejestrację. Jeżeli po tym czasie pojazd nie zostanie zarejestrowana, właścicielowi grozi kara w wysokości 1000 zł.

Powiązane artykuły

Zostaw komentarz