Jak dojechać autem do Jastarni

Jastarnia – przepiękne miasto, gdzie można poczuć się naprawdę wyjątkowo i przyjemnie. Nie jest ono duże. Całkiem możliwe, że właśnie z tego względu, tak wiele osób decyduje się na to, aby wybrać je na swoją miejscowość wypoczynkową. Bardzo dobry pomysł. W szczególności, że nie brakuje tam bazy noclegowej. Jak dojechać autem do Jastarni?

Trasa do Jastarni

Jastarnia to miasto w województwie pomorskim, w powiecie puckim, w gminie Jastarnia, na Mierzei Helskiej. Jej odnalezienie nie powinno sprawiać nikomu problemu. Wystarczy kierować się na Hel. Osoby, które jadą tam autem, nie powinny mieć z tym dużego problemu. Wystarczy bowiem w GPS wpisać nazwę miejscowości i na pewno uda się dojechać do celu. Ewentualnie, można kierować się tablicami, których po drodze na pewno nie będzie kierować. Jastarnia to miejscowość, gdzie wiele osób udaje się na wakacje, więc została odpowiednio wcześniej dobrze oznaczona przy pomocy drogowskazów. Nie da się jednoznacznie określić, jak dojechać autem do Jastarni, ponieważ dużo zależne jest od tego, gdzie znajduje się miejsce początkowe, skąd każda osoba będzie wyjeżdżać.

Jastarnia na Helu

Jeżeli ktoś chciałby poznać najłatwiejszą trasę, taką bez użycia GPS, to w pierwszej kolejności powinien kierować się do Trójmiasta. Prowadzą tam bardzo szybkie trasy. Niezależnie od tego, o jakiej części kraju się mówi. Potem trzeba obrać kierunek na Rumię i na Redę (drogowskazy!), W Redzie znajdzie się skręt z głównej drogi w prawo za kościołem na drogę Puck-Hel. Z Pucka należy kierować się na Władysławowo, gdzie znaleźć można skręt w prawo na rondzie. Potem na trasie będzie można bez trudu odnaleźć Chałupy i Kuźnicę. Za tą ostatnią, na wszystkich turystów czekać będzie Jastarnia, czyli miejsce docelowe. Wbrew pozorom, dotarcie do tego miejsca, nie powinno zająć dużo czasu – od Trójmiasta. Czas, jak również długość trasy, uzależniony jest od tego, czy ktoś startuje z Poznania, Krakowa, Warszawy, czy też z innego miasta, które znajduje się na terenie Polski (lub znacznie dalej!). Dotarcie do wybranego pensjonatu w Jastarni, również nie powinno sprawiać problemów. Można zapytać się miejscowych, bo jest to naprawdę mała miejscowość.

Atrakcje w Jastarni

Jastarnia to typowa miejscowość nadmorska. Szczyt sezonu to lipiec i sierpień, kiedy wiele osób przyjeżdża tutaj, aby wypoczywać na plaży. Te są tu wyjątkowo piękne. Chociaż, nie brakuje osób, które przyjeżdżają tutaj po sezonie, aby cieszyć się wyjątkowym klimatem i świeżym, morskim powietrzem. Jeżeli chodzi o atrakcje turystyczne, to można wymienić ich kilka. Na pewno zaliczyć można do nich zabytkową chatę rybacką z 1881 roku, która została zbudowana z resztek statków i innych skarbów, jakie wyrzuciło morze. To także port rybacki, Cmentarzowa Góra, Muzeum Pod Strzechą, Kapliczka Św. Rozalii, ruiny niemieckich instalacji przeciwlotniczych, zbiory rybackie w bosmanacie portu, itd. Warto przyjechać do tej miejscowości własnym autem lub też korzystając z możliwości, jakie zapewnia komunikacja miejska.

Więcej szczegółów znajdziesz tutaj: https://www.blueapart.pl/apartamenty/jastarnia

Powiązane artykuły