Mafia paliwowa – kolejna osoba zatrzymana przez CBA

W latach 2013-2018 funkcjonowała tzw. mafia paliwowa, która posługiwała się nierzetelnymi fakturami VAT na kwotę 1,3 mld zł. Centralne Biuro Antykorupcyjne (CBA) dokonało zatrzymania kolejnej już osoby podejrzewanej o udział w grupie przestępczej.

CBA zatrzymało w woj. mazowieckim syna załozyciela mafii paliwowej. Syn założyciela pełnił rolę prezesa spółki, która zajmowała się obrotem paliwa. Jego ojciec ma się ukrywać na terenie Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Grupa w latach 2013-2018 wprowadziła do obrotu oraz fikcyjnie fakturowała towary, takie jak: olej napędowy, olej smarowy, benzynę oraz olej rzepakowy. Dokonywali oni również fałszerstwa dokumentacji księgowej.

Wydział komunikacji społecznej Biura poinformował Polską Agencję Pracową: „mężczyzna trafił do nadzorującej śledztwo CBA Prokuratury Regionalnej w Białymstoku, gdzie usłyszał zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Zarzucono mu też posłużenie się nierzetelnymi fakturami na łączną kwotę ok. 1,3 mld zł oraz narażenie na uszczuplenie i uszczuplenie należności Skarbu Państwa na kwotę około 300 mln zł z tytułu nieodprowadzonego podatku VAT”.

Sąd zadecydował o trzymiesięcznym areszcie dla zatrzymanego.

Powiązane artykuły

Zostaw komentarz