Nadchodzą zmiany w zielonogórskim wydziale komunikacji


Od dawien dawna mieszkańcy Zielonej Góry zmagają się z ogromnymi kolejkami w tamtejszym Starostwie Powiatowym. Ostatnimi czasy sytuacja jest o tyle absurdalna, że chcąc przyspieszyć kolejność załatwienia swoich spraw przedsiębiorczy mieszkańcy sprzedają swoje numery za kwotę 20-40zł. 

By zakończyć biletową samowolkę, a przede wszystkim skrócić czas oczekiwania, który jest największym utrudnieniem zdecydowano się na wprowadzenie internetowej rezerwacji. Termin wejścia w życie tych zmian przewidziany jest na kwiecień i w swym założeniu ma on się opierać na systemie, który od pewnego czasu sprawdza się chociażby w wielkopolskich oddziałach.

Kolejnym problemem jest sam lokal. Zbyt mała przestrzeń uniemożliwia sprawne przyjmowanie petentów, w tym celu toczone są rozmowy nad rozbudową bądź stworzeniem na nowo całego obiektu w innej – bardziej dogodnej lokalizacji. Do tego pomysłu sceptycznie jednak podchodzą sami mieszkańcy, którzy opowiadają się za modernizacją obecnej placówki lub za zwiększeniem godzin pracy, a tym samym zatrudnieniem kolejnych pracowników. Jedno jest pewne – rozbudowywany system teleinformatyczny pozwoli na lepsze sprecyzowanie terminu wizyty w urzędzie.

Powiązane artykuły

Zostaw komentarz