Oława – Wydział Komunikacji zamknięty do końca tygodnia

fotografia prawa jazdy

Starostwo Powiatowe w Oławie informuje: Informujemy, że do piątku 26 marca 2021 roku Wydział Komunikacji Starostwa Powiatowego w Oławie będzie zamknięty ze względu na skierowanie pracowników wydziału na obowiązkową kwarantannę po kontakcie z osobą pozytywnie zdiagnozowaną na SARS-CoV-2 (COVID-19).

fotografia prawa jazdy


Starostwo poinformowało, że każdy przypadek, który dotyczy przekroczenia ustawowych terminów odnośnie zarejestrowania pojazdu sprowadzonego z kraju członkowskiego UE oraz zgłoszenia nabycia bądź zbycia pojazdu zarejestrowanego na terenie Rzeczpospolitej Polskiej będzie rozpatrywany indywidualnie.


W sprawie zgłoszeń nabycia lub zbycia pojazdów zarejestrowanych na terenie kraju nie jest wymagane osobiste stawiennictwo w urzędzie. Zgodnie z obowiązującymi przepisami wszyscy interesanci, którzy kupili lub sprzedali pojazd po 1 stycznia 2021 roku są zobowiązani do zgłaszania nabycia lub zbycia pojazd w ciągu 30 dni. Osoby, które nabyły lub zbyły pojazd zarejestrowany w kraju przed 1 stycznia 2021 roku są zobowiązane w ciągu 180 dni zgłosić nabycie lub zbycie.

Zawiadomienia nabycia bądź zbycia pojazdu można załatwić drogą elektroniczną poprzez platformę ePUAP https://www.gov.pl/web/gov/zglos-zbycie-lub-nabycie-pojazdu-na-przyklad-sprzedaz-kupno-darowizne lub za pośrednictwem Elektronicznej Skrzynki Podawczej systemu Pojazd i Kierowca https://www.esp.pwpw.pl/ (wymagany profil zaufany) lub za pośrednictwem operatora pocztowego, przesyłając zawiadomienie z czytelną kopią dokumentu potwierdzającego nabycie lub zbycie.

Powiązane artykuły

Zostaw komentarz