Urząd Starostwa we Wrocławiu czeka rozbudowa

Gmach Starostwa powiatowego we Wrocławiu funkcjonuje dopiero 11 lat, ale obecnie jest już widoczny problem ze zmieszczeniem w nim wszystkich pracowników i klientów. W związku z tym pojawił się pomysł rozbudowy budynku znajdującego się przy ulicy Kościuszki. W nowo rozbudowanym skrzydle mają pojawić się nowe sale konferencyjne, biura oraz duża i przestronna sala obsługi klientów.

Starosta Roman Potocki w wywiadzie z Radiem Wrocław mówi: ” jednym z najważniejszych elementów, które chcemy w tym nowym budynku to jest nowa sala obsługi dla interesantów wydziału komunikacji, bo przypomnijmy że liczba mieszkańców jest z roku na rok coraz większa i po prostu zaczyna się robić w naszym urzędzie ciasno”.

Rozbudowany budynek ma zostać oddany do użytku w czerwcu 2022 roku. Kwota jaka ma zostać przeznaczona na tę inwestycję to około 20 mln. W nowym budynku ma się również znaleźć sala konferencyjna oraz sale, które posłużyć mają mieszkańcom i organizacjom z terenu powiatu wrocławskiego do organizacji spotkań oraz szkoleń.

Powiązane artykuły

Zostaw komentarz