Dobre nawyki każdego kierowcy

Czasami proste zachowania ułatwiają życie wielu osobom. Zawsze powinno się traktować innych tak, jak chcemy być traktowani my. Warto również o tym pamiętać za kierownicą naszego pojazdu.

Serwis moto.pl przedstawił listę siedmiu dobrych nawyków, które ułatwiają życie kierowcom i dzięki którym pomożemy zaoszczędzić nerwy zarówno swoje, jak i innych osób.

1. Zjedź na środkowy lub lewy pas, kiedy widzisz, że ktoś chce się włączyć do ruchu na drodze szybkiego ruchu.

Jak dobrze wiadomo, włączanie się do uchu na autostradzie lub drodze ekspresowej potrafi być dla wielu osób bardzo stresujące. Jeżeli jedziesz prawym pasem i widzisz, że ktoś będzie włączał się do ruchu, zjedź na lewy pas, gdy ten jest wolny. W ten sposób pomożesz innemu kierowcy włączyć się ruchu oszczędzając mu stresu, a sobie nerwów.

2. Wpuść kierowcę, który próbuje wyjechać z małej uliczki.

Jeżeli zauważysz w mieście, że inny kierowca próbuje wyjechać z bocznej uliczki. Zatrzymaj się i mrugnij światłami. Nic to nie kosztuje, nic się nie straci, na pewno innym razem los się do Ciebie uśmiechnie i to ktoś wpuści Ciebie.

3. Widzisz włączony kierunkowskaz? Pomóż drugiemu kierowcy.

Zupełnie nie wiadomo dlaczego, wciąż wielu kierowców stawia sobie za cel niewpuszczenie samochodu przed siebie. Jest to niebezpieczne i denerwujące. Jeżeli widzisz, że ktoś włączył kierunkowskaz chcąc zmienić pas, wpuść go.

4. Jeśli możesz, nie blokuj zielonej strzałki.

5. Daj zaparkować.

Jeżeli widzisz kierowcę, który usiłuje zaparkować, zwolnij lub zatrzymaj się na chwilę. Kierowca będzie mógł swobodnie wykonać manewr parkowania, a ty wcale nie stracisz na tym dużo czasu.

6. Nie parkuj na awaryjnych w dziwnych miejscach.

Nie wybieraj takich miejsc jak skrzyżowania czy przejścia dla pieszych do chwilowego zatrzymania pojazdu.

7. Nie blokuj myjni oraz dystrybutorów paliwa.

Nie parkuj przed wjazdem do myjni, gdy nie masz zamiaru z niej niezwłocznie skorzystać. Tak samo nie blokuj dystrybutorów paliwa. Jeżeli jest taka możliwość, po zatankowaniu samochodu, odjedź od dystrybutora i zaparkuj w innym miejscu – dopiero wówczas podejdź do kasy, by dokonać płatności.

Powiązane artykuły

Zostaw komentarz