Wydział Komunikacji i Transportu w Wodzisławiu Śląskim wrócił do normalnej obsługi interesantów

Bez przeszkód na terenie urzędu można załatwić sprawę dotyczącą rejestracji pojazdów i jednostek pływających, prawa jazdy oraz z zakresu transportu drogowego lub inżynierii ruchu. Chociaż hol i punkt informacyjny jest dostępny bez ograniczeń, to jednak na załatwienie każdej sprawy należy umówić się za pomocą internetowego kalendarza wizyt lub telefonicznie (z wyjątkiem złożenia zawiadomienia o zbyciu pojazdu, którego można dokonać w biurze obsługi). Nowością jest konieczność umówienia się także na odbiór dokumentów: prawa jazdy i dowodu rejestracyjnego.


Do tej pory, w trakcie pandemii ograniczając liczbę odwiedzających, urząd po zakończonym postępowaniu wysyłał dokumenty na adres strony. Od piątku (21 maja) w celu odbioru dowodu rejestracyjnego lub prawa jazdy należy zgłosić się w Wydziale Komunikacji i Transportu. Nie ma już możliwości dostarczenia dokumentów za pośrednictwem Poczty Polskiej. Należy także zwrócić uwagę, że liczba miejsc jest ograniczona i nie zawsze w szczególności w sprawach rejestracji pojazdów można załatwić sprawę od ręki.


Umawianie wizyt:
– www.powiatwodzislawski.pl – (zakładka Wydział komunikacji – umów się na wizytę);
– adres e-mail: komunikacja@powiatwodzislawski.pl
lub pod numerami telefonów: 32 41 20 905, 32 41 20 906, 32 41 20 900 (prosimy o cierpliwość, bowiem centrala starostwa nie ,,kolejkuje’’ zgłoszeń).


Godziny urzędowania:
Poniedziałek – środa 8.00 – 15.00
Czwartek 8.00 – 17.00
Piątek 8.00 – 13.00

Powiązane artykuły

Zostaw komentarz