Wysyłka kurierem czy paczkomatem? Wady i zalety

Obecnie dostępnych jest wiele różnych opcji wysyłki kurierem. Najbardziej popularne i ogólnodostępne są trzy: odbiór paczki przez kuriera z podanego adresu, dostarczenie przesyłki do punktu nadawczego lub też wysyłka paczkomatem. Każda z tych opcji ma swoje wady i zalety. Jednak która z nich jest najbardziej godna uwagi? Która ma więcej zalet niż pozostałe? W naszym artykule znajdziesz odpowiedź na to pytanie! Zebraliśmy wszystkie za i przeciw wysyłki tradycyjnym kurierem oraz paczkomatem! Co jest lepsze? Zapraszamy do lektury!

paczka pocztowa nadawana do paczkomatu

Wady i zalety wysyłki tradycyjnym kurierem

Na pierwszy rzut weźmy tradycyjną wysyłkę kurierem. Jest ona dużo bardziej znana i dłużej znana na rynku. Oferują bardzo wiele znany i sprawdzonych firm. Jeśli więc zależy Ci na doświadczeniu i pewności, to bardzo dobra opcja. Jest ona także bardzo wygodna. Kurier odbiera od nas przesyłkę prosto spod naszych drzwi i dostarcza we wskazane miejsce. Wszystko możemy załatwić bez wychodzenia z domu. Mamy także możliwość wysyłki nawet wielkogabarytowych przesyłek oraz palet. Taka opcja jest też wygodniejsza dla firm i przedsiębiorstw.

Jednak w indywidualnych usługach, kurier tradycyjny jest droższy od paczkomatów. Można jednak obniżyć cenę przez dostarczenie przesyłki do punktu nadawczego. To jednak nie jest już tak samo wygodne, jak odbiór przesyłki spod naszych drzwi. Dodatkowo wysyłka tradycyjnym kurierem często wiąże się z czekaniem na jego przyjazd. Czasem może dojść do sytuacji, że paczka nie zostanie odebrana w terminie. To niestety duża wada takiej opcji wysyłki.

Wady i zalety wysyłki paczkomatem

Coraz bardziej popularna opcja, która zyskała wielu zwolenników. Wysyłka paczkomatem polega na dostarczeniu przesyłki do wybranego punktu i nadanie jej z poziomu menu na ekranie. To przede wszystkim bardzo prosta i szybka opcja. Samo nadanie paczki i umieszczenie we właściwej skrytce zajmuje nie więcej niż 2 minuty! Dodatkowo możemy wysłać przesyłkę kiedy tylko chcemy. Paczkomaty działają 24/7. To bardzo wygodne, przede wszystkim dla zabieganych osób, które nie mogą cały dzień czekać na kuriera.

Każda opcja ma jednak swoje minusy. W tym przypadku trzeba dotrzeć do wybranego paczkomatu. Pomimo, że jest ich naprawdę wiele w całym kraju, to czasem jest nam to nie po drodze. Wiele osób woli załatwić sprawę bez wychodzenia z domu. Tym, co może przekonać wygodnicki do paczkomatów, jest ich bardzo atrakcyjna cena.

Jaką opcję wybrać?

Każdy z nas ma inne potrzeby i oczekiwania. Dlatego nie da się jednoznacznie stwierdzić, która opcja jest najlepsza. Wszystko zależy od tego, co akurat potrzebujemy wysłać, jak dużo mamy czasu i co planujemy. Dlatego warto zawsze indywidualnie dobierać opcję wysyłki kurierskiej do danej sytuacji. Na szczęście mamy naprawdę duży wybór. Nie będzie więc problemu, aby postawić na naprawdę najdogodniejszą opcję! Szybko, łatwo, przyjemnie, a przy tym tanio! Wszystko to da się połączyć.

Powiązane artykuły

Zostaw komentarz