Zmiany w Wydziale Komunikacji w Świebodzinie

Wydział Komunikacji i Wydział Geodezji w Świebodzinie będą mieściły się w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym. Aktualnie trwają już prace w budynku Szkolnego Schroniska Młodzieżowego – przenoszony tam jest Wydział Komunikacji, W przyszłości przeniesiony zostanie tam również Wydział Geodezji.


Pradopodobnie juz od maja 2021 r. Wydział Komunikacji w Świebodzinie znajdzie się w budynku schroniska młodzieżowego przy ulicy Żaków. Przeniesienie ma na celu polepszenie i przyspieszenie obsługi interesantów. Do dyspozycji klientow urzędu będzie duża sala, w nowym miejscu znajda się również podjazdy dla wózków i platforma oraz nowoczesne toalety, które będą posiadały stanowiska dla dzieci.


W terminie późniejszym niż maj do tego samego budynku przeniesiony ostanie Wydział Geodezji, który obecnie znajduje się przy ulicy Piłsudskiego. „Projekt obejmuje dostosowanie na potrzeby geodezji pomieszczeń zaplecza kuchennego oraz dobudowanie ok. 100 m kwadratowych powierzchni użytkowej” – podaje powiat świebodziński na swojej stronie internetowej.

Powodem przeniesienia jest obecna niewielka powierzchnia obecnego wydziału. Obydwa wydziały posiadają duże zasoby dokumentów, tak więc niezbędne jest miejsce na zaplecze archiwalne. Projekty prac budowlanych związanych z Wydziałem Geodezji mają być gotowy na koniec tego roku. Początek prac planuje się na połowę 2022 roku.

Powiązane artykuły

Zostaw komentarz