Kolejne filie Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego w Kielcach

14 grudnia 2020 r. otworzono kolejną filię Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego w Kielcach. Dzięki powstaniu w Rakowie filii wydziału komunikacji kolejki mają być mniejsze i rejestracja samochodu szybsza. Mieszkańcy mogą umówić się przez Internet.

Przez pandemię COVID-19 od kilku miesięcy Internet jest jedyną drogą do zarejestrowania pojazdu. Mieszkańcy powiatu kieleckiego chcący zarejestrować samochód mogą tego dokonać na stronie Starostwa Powiatowego w Kielcach.
„Umówiłem się przez Internet. Siedem dni, bardzo szybko, bardzo sprawnie. Co prawda godzina wczesna, poranna, bo o 7 – trzeba było dość wcześnie wstać, uruchomić platformę, zarejestrować się, umówić na wizytę, ale nie sprawiło to jakiś większych problemów” -potwierdza Karol Kędzierski.
Przez utrudnioną pracę urzędu tworzyły się ogromne kolejki – każdego dnia nawet 200 osób chciało zarejestrować swój pojazd, a możliwości pracowników wydziału były znacznie mniejsze.
By poradzić sobie z nawałem pracy w tym trudnym czasie, Starostwo zaczęło otwierać filie Wydziału Komunikacji w gminach. Otworzone filie powstały w takich gminach jak: Bieliny, Chmielnik, Łagów, Mniów, Nowa Słupia, Strawczyn, Raków, Bodzentyn.

Powiązane artykuły

Zostaw komentarz