Jak się sprawnie przeprowadzić z pomocą giełdy transportowej?

Każdy, przynajmniej raz w swoim życiu zmienił miejsce zamieszkania. Przeprowadzka zawsze stanowi duże wyzwanie. Nie wystarczy spakować dobytku, trzeba jeszcze zorganizować przenoszenie i przewóz, by żadna cenna pamiątka nie uległa zniszczeniu i wszystkie rzeczy znalazły się w nowym mieszkaniu. Jak się sprawnie przeprowadzić i dlaczego giełda transportowa to miejsce w sieci, które koniecznie trzeba odwiedzić?

Po pierwsze: przeglądanie i wyrzucanie

Najczęściej termin przeprowadzki znany jest z wyprzedzeniem. Kilka lub kilkanaście dni to wystarczający czas, by przejrzeć wszystkie rzeczy i wybrać te z nich, które należy wyrzucić lub oddać. Majątek warto podzielić na kategorie: bibeloty – zostawić jedynie te najładniejsze lub związane z najlepszymi wspomnieniami, pamiątki – również należy zastanowić się, czy dany przedmiot ma jeszcze jakąkolwiek wartość sentymentalną, ubrania – wszystkie nienoszone i rzeczy można oddać, a zniszczone wyrzucić, dokumenty – bez sentymentu można zniszczyć paragony starsze niż 5 lat, karty gwarancyjne po terminie, czy instrukcje obsługi do nieużywanych urządzeń. Każda rzecz, która jest uszkodzona lub nie może być używana zgodnie z przeznaczeniem – trafia do kosza.

Po drugie: segregowanie

Przedmioty należy podzielić na kategorie i porozkładać je po mieszkaniu. W ten sposób będzie widać, czy dana grupa została już spakowana, można także naszykować niezbędne materiały: folię bąbelkową i stretch, gazety, kartonowe pudła, duże worki na śmieci. Rzeczy warto podzielić na: odzież i tekstylia, książki, naczynia i szkło oraz pamiątki wykonane z porcelany lub gliny. Osobno można położyć drogocenne przedmioty: biżuterię, pamiątki i dokumenty razem z elektroniką. Decyzję o zabraniu lub pozostawieniu mebli warto podjąć przed rozpoczęciem pakowania. Jeśli duże gabaryty mają znaleźć się w nowym mieszkaniu, trzeba ocenić, czy możliwy będzie ich demontaż.

Po trzecie: pakowanie i zabezpieczanie

Wydzielone grupy przedmiotów trzeba zapakować i zabezpieczyć na czas transportu. Wszystkie łatwo tłukące się przedmioty owija się w folię bąbelkową i umieszcza w kartonowych pudełkach z napisem „uwaga szkło” – taka adnotacja sprawi, że zawartość nie znajdzie się na dnie samochodu. Ubrania i tekstylia najlepiej spakować do worków na śmieci. Elementy mebli można owinąć folią stretch, co pomoże zabezpieczyć je przed porysowaniem. Wszystkie cenne rzeczy najlepiej umieścić w jednym kartonie i trzymać go blisko siebie, by nie zginął.

Po czwarte: wybór firmy transportowej

Wybór rzetelnej firmy transportowej jest kluczowy dla powodzenia całej przeprowadzki. Można oczywiście poprosić o pomoc znajomych, jednak mało kto ma tak duży samochód, by przewozić nim meble. Fachowcy gwarantują przenoszenie w sposób szybki i bezpieczny dla rzeczy. Szukając odpowiedniego wykonawcy, można zajrzeć do Internetu, jednak wybór dokonany na podstawie anonimowych opinii wiąże się z ryzykiem. Dlatego warto skorzystać z giełdy transportowej – platformy, na której znaleźć można firmy przeprowadzkowe, które podają swoje dane, miejsce i rodzaj świadczonych usług oraz flotę posiadanych pojazdów. Ważną informacją jest również rodzaj przewożonych przedmiotów i maksymalna wielkość załadunku. Jak wygląda giełda transportowa on-line, można zobaczyć na stronie www.interport.pl. Jest to wygodne rozwiązanie – planowanie i organizowanie przeprowadzki odbywa się bez wychodzenia z domu.

Po piąte – nadzór nad przeprowadzką

Warto kierować przeprowadzką – wskazywać kolejność wynoszonych rzeczy i pilnować, czy nic nie uległo uszkodzeniu. Majątek jest w rękach profesjonalistów, należy jednak obserwować pracę i pomagać po to, by cały proces przebiegł szybko i sprawnie. Dobrze zorganizowana przeprowadzka może zająć kilka godzin, ale zakończy się sukcesem. Po zamknięciu drzwi do nowego mieszkania pozostaje jedynie… rozpakowanie.

Zmiana miejsca zamieszkania wymaga starannego zaplanowania i zorganizowania przeprowadzki. Wybór odpowiedniej firmy transportowej to ważna decyzja, dlatego warto w tym celu skorzystać z giełdy transportowej i wybrać przewoźnika, którego oferowane usługi w pełni spełniają oczekiwania.

Powiązane artykuły

Zostaw komentarz