Starostwo Powiatowe w Opocznie

wydział

1 czerwca nastąpiła zmiana organizacji pracy w Starostwie Powiatowym w Opocznie. Starostwo jest ponownie otwarte dla interesantów, a jego pracownicy ponownie wykonują swoje obowiązki stacjonarnie z zachowaniem wymogów sanitarnych.

wydział

Przyjmowanie wniosków, pism i innych dokumentów odbywać się będzie, tak jak dotychczas, za pośrednictwem:

1. Elektronicznej Skrzynki Podawczej (ESP) Starostwa Powiatowego w Opocznie, dostępnej na Elektronicznej Platformie Usług Administracyjnych (e-PUAP)

2. Poczty elektronicznej (adresy poszczególnych komórek organizacyjnych są na stronie www.opocznopowiat.pl lub w bip@opocznopowiat.pl )

3. Operatora pocztowego – jeśli osoba nie posiada konta na platformie e-PUAP, profilu zaufanego albo certyfikatu kwalifikowanego podpisu elektronicznego.

4. Biura Podawczego w Starostwie Powiatowym w Opocznie.

Starostwo Powiatowe w Opocznie pracuje od poniedziałku do piątku w godzinach: poniedziałek, środa i w czwartek 7.30 – 15.30, wtorek 7.30 – 16.30, piątek 7.30 – 14.30.

Wyjątek to Wydział Komunikacji i Transportu oraz Kasa, które będą przyjmować klientów w godzinach: poniedziałek, środa i w czwartek: 8.00 – 14.30. wtorek 8.00 – 16.00, piątek 8.00 – 13.30.

W celu sprawniejszej obsługi mieszkańców, pracownicy starostwa zalecają wcześniejsze -telefoniczne lub elektroniczne umówienie swojej wizyty w Urzędzie, w danej sprawie. Urzędnicy pracują w trybie zwykłym, ale są zobowiązani do bezwzględnego przestrzegania wszelkich rygorów sanitarnych. Dodatkowo, na stanowiskach bezpośredniej obsługi mieszkańców zamontowane zostały przegrody ochronne.

Pracownicy Urzędu mają zalecenia komunikować się przede wszystkim on-line lub telefonicznie. Kontakt bezpośredni zalecany jest tylko wtedy, gdy zachodzi taka konieczność. Nadal utrzymany jest obowiązek zachowania dystansu społecznego min. 1,5 m w Urzędzie. Pomieszczenia starostwa będą dezynfekowane.

Do odwołania, w Starostwie Powiatowym w Opocznie dopuszczalna liczba interesantów przebywających, w tym samym czasie, w jednym pomieszczeniu nie może być większa niż 1 osoba na jedno stanowisko pracy (z wyłączeniem osób realizujących zadania w zakresie obsługi).

Powiązane artykuły

Zostaw komentarz