Transport ciężarowy jest rodzajem transportu kołowego. Jest to najszybciej rozwijający się sektor transportu lądowego w Polsce. Transport kolejowy nie jest często wymagany jak transport ciężarowy, co czyni go jednym z najpopularniejszych transportów w kraju. Dodatkowo pozwala nam na dotarcie do niemal każdego miejsca. Oprócz tego pozwala na zaoszczędzenie pieniędzy.
Czym jest transport kołowy?
Koła są wykorzystywane w transporcie kołowym do przemieszczania towarów po drogach lądowych. W tym rodzaju transportu, towary są przemieszczane za pomocą pojazdów kołowych (samochody, ciężarówki i inne) lub za pomocą innych metod. Firmy transportowe, takie jak Rudniccy-Magetra, są powszechnym przykładem.
Jakie są zalety transportu kołowego?
Transport kołowy (zwany też drogowym) ma kilka zalet, m.in. możliwość przewożenia wszystkiego – od małych po duże i ciężkie ładunki – przy użyciu różnych metod transportu (w zależności od tego, jaka firma zajmuje się ich przewozem). Fakt, że ogromna sieć dróg pokrywa niemal cały świat (autostrady, drogi ekspresowe, trasy krajowe i inne) sprawia, że towary mogą być przewożone bez uszkodzeń (ze względu na ich jakość).
Doświadczenie firmy w branży pozwala również na terminowe wykonywanie dostaw, a także dzielenie jednej przesyłki na kilka lokalizacji, co jest szczególnie korzystne dla klientów, którzy nie chcą sami transportować towarów z magazynu centralnego do innych miejsc. Aby ułatwić przepływ towarów przez granice międzynarodowe, firma zatrudnia wysoko wykwalifikowanych spedytorów, którzy pamiętają o niezbędnych dokumentach.
Klienci mogą być pewni, że za tego typu przewozy oferowane będą atrakcyjne ceny, a do wyboru jest wielu przewoźników, jak również to, że na ostateczną cenę składa się wiele czynników, takich jak odległość, jaką mają do pokonania przewoźnicy, uiszczone opłaty drogowe, ceny paliwa i inne.
Rodzaje transportu kołowego
Transport drogowy jest zdominowany przez duże ciężarówki, ale ciągniki, zwane „ciężarówkami” *, nie są jedyną metodą transportu. Istnieją cztery główne rodzaje pojazdów: furgonetki, solówki, naczepy i zestawy. Te pojazdy są używane do różnych zastosowań i mają różne cechy. Poniżej przedstawiamy kilka przykładów: Dodatkowo, furgony, naczepy, zestawy i przyczepy są używane do odrębnych zadań. Należą do nich: pojemność ładowni; specjalizacja ładowni; zasięg całkowity; czynniki modyfikujące. Ładowność pojazdu jest jednym z podstawowych kryteriów stosowanych przez spedytorów przy podziale środków transportu. Jak widać, wymiary ładowni większości pojazdów są znormalizowane, dzięki czemu kwantyfikacja jest prosta.
Jeżeli jesteś przewoźnikiem i szukasz zleceń transportowych, to koniecznie odwiedź stronę https://rudniccy-magetra.pl/przewoznik/