Jakie są warunki leasingu auta dla nowej firmy?

Popularność leasingu wśród przedsiębiorców nie maleje. Jak podaje Związek Polskiego Leasingu w I połowie 2021 roku usługami leasingowymi najbardziej zainteresowane były mikro i małe firmy z obrotem do 20 mln zł – 73,8% udziału . A co z przedsiębiorstwami, które dopiero zaczynają swoją działalność? Leasing dla nowo otwartych firm to nie mit a fakt! Sprawdź, jakie obowiązują warunki.

leasing

Leasing dla nowych firm – czy łatwo dostać zgodę?

Założenie nowej firmy od zera wiąże się z mnóstwem zobowiązań finansowych. Mimo dotacji oraz dofinansowań, wielu początkujących przedsiębiorców nie posiada odpowiednio dużego kapitału na start. Koszty związane są nie tylko z rozpoczęciem działalności, ale również jej prowadzeniem. W tej sytuacji przedsiębiorcy często decydują się na usługi leasingowe, które oferowane są także nowo powstałym firmom. Dzięki finansowaniu leasingiem uzyskują dostęp do pojazdów lub urządzeń, które z uwagi na brak kapitału, byłyby dla nich nieosiągalne. Dzięki takiemu finansowaniu, firma już na starcie, może posiadać odpowiednie wyposażenie niezbędne do prowadzenia działalności gospodarczej. Koszty obsługi takiego finansowania są dokładnie znane, a raty leasingowe spłacane są już z bieżącej działalności.

Leasing dla nowych firm jest dostępny w wielu firmach leasingowych (w tym również bankowych). Z uwagi na specyfikę tej formy finansowania, łatwiej jest uzyskać leasing niż kredyt. Dany sprzęt finansowany poprzez leasing, w całym okresie umowy, pozostaje własnością finansującego. Jeżeli, z różnych względów, przedsiębiorca nie wywiązuje się z warunków umowy i zostanie ona wypowiedziana, wówczas klient musi zwrócić do firmy leasingowej użytkowane samochody lub maszyny.

Leasing dla nowo otwartych firm – kto i kiedy może złożyć wniosek?

Każda firma leasingowa ma indywidualne wymogi dotyczące minimalnego czasu prowadzenia działalności gospodarczej przez klientów. Niektóre firmy leasingowe udzielają finansowania dla firm działających min. 1 rok, inne min. pół roku, są i takie, które swoje usługi oferują firmom, działającym na rynku nawet krócej niż 3 miesiące. W PKO Leasing przedsiębiorcy mogą skorzystać z oferty leasingu już od pierwszego dnia prowadzenia działalności.

Wniosek może złożyć zarówno osoba fizyczna, która prowadzi firmę jednoosobową, jak i przedsiębiorca, który zatrudnia dodatkowych pracowników. W zależności od długości okresu prowadzenia działalności, jak i innych elementów kalkulacji ofertowej, leasing dla nowo otwartych firm dostępny jest na samochody osobowe, ciężarowe oraz maszyny i urządzenia specjalistyczne. PKO Leasing zapewnia minimum formalności i maksimum wsparcia ze strony profesjonalnych doradców, którzy dopasowują kalkulację leasingu do możliwości przedsiębiorcy.

Leasing dla nowej firmy – warunki oferty

Procedury oraz wymagania mogą być różne w zależności od firmy leasingowej. Długość okresu prowadzenia działalności gospodarczej najczęściej decyduje o wymaganych dokumentach oraz o dostępnych warunkach na jakich może być zawarta umowa leasingowa. Finansujący musi sprawdzić, czy przedsiębiorstwo jest wiarygodne pod względem finansowym. W wielu przypadkach, gdy klient decyduje się na wysoką opłatę wstępną, stosowane są procedury uproszczone. W przypadku PKO Leasing minimalny udział własny dla firm działających poniżej 3 miesięcy wynosi 10% – ostateczna decyzja o przyznaniu finansowania jest po stronie firmy leasingowej.

Leasing dla nowej firmy w PKO Leasing – warunki:

  • okres finansowania do 72 miesięcy w przypadku maszyn i urządzeń oraz do 84 miesięcy, gdy przedmiotem leasingu jest samochód osobowy (inne środki trwałe do 60 miesięcy),
  • opłata wstępna od 0% dla firm działających powyżej 3 miesięcy i od 10% dla przedsiębiorstw z krótszym okresem prowadzenia działalności,
  • poziom finansowania max. do kwoty 120 tys. zł dla firm działających krócej niż 3 miesiące, gdy przedmiotem leasingu są pojazdy osobowe i ciężarowe,
  • poziom finansowania max. do kwoty 500 tys. zł w przypadku przedsiębiorstw z min. 3-miesięcznym okresem działalności, gdy przedmiotem leasingu są maszyny, urządzenia lub pojazdy.

Dzięki uproszczonej procedurze oraz minimum formalności decyzja o finansowaniu zapada nawet w ciągu 15 minut. Do złożenia wniosku potrzebny jest dowód osobisty oraz dokumenty potwierdzające przychód (jeśli firma osiąga już przychody). W skompletowaniu potrzebnych dokumentów zawsze pomaga doradca. Leasing dla nowych firm oferowany w PKO Leasing dopasowywany jest do możliwości przedsiębiorstwa – dotyczy to wysokości rat, długości obowiązywania umowy oraz opłaty wstępnej. Po pozytywnej decyzji o finansowaniu wystarczy podpisać umowę i uiścić udział własny. Po zakupie przedmiotu leasingu przez firmę leasingową, jest on wydawany bezpośrednio klientowi, który od tego momentu może zacząć z niego korzystać i rozwijać swój biznes.

http://leasing.org.pl/pl/aktualnosci/2021/branza-leasingowa-szybko-odrabia-straty

Powiązane artykuły

Zostaw komentarz