Prowadzenie własnej floty – jakie systemy i programy ułatwią zarządzanie firmy transportowej?

Mogłoby się wydawać, że współczesny rynek jest już nasycony usługami z branży TSL, jednak nic bardziej mylnego. Transport to obecnie jedna z najszybciej rozwijających się gałęzi i nic nie wskazuje na to, aby w najbliższym czasie coś miało się zmienić. Prowadzenie własnej floty to jednak niemałe wyzwanie. Na szczęście z pomocą przychodzą różnego rodzaju systemy, które mogą znacznie ułatwić zarządzanie firmą transportową.

własna flota

Dlaczego prowadzenie własnej floty jest takie trudne?

Własny biznes w branży transportowej jest świetnym pomysłem. Często jest on opłacalny, a zapotrzebowanie na tego typu usługi z roku na rok staje się coraz większe. Niestety firmy TSL są też obarczone pewnym ryzykiem, wynikającym w głównej mierze z nieprawidłowych założeń. A mowa tu o terminach płatności, limitach finansowych, nieodpowiednim planowaniu rozwoju firmy, źle prowadzonej logistyce i wielu innych problemach, z którymi właściciele przedsiębiorstw prędzej czy później będą musieli się zmierzyć, jeśli od początku funkcjonowania firmy nie zadbają o efektywne zarządzanie poszczególnymi działami.

Zarządzanie firmą transportową i prowadzenie własnej floty jest trudnym zadaniem. Tony dokumentacji, kontrolowanie płatności, monitorowanie pojazdów, analizy, raporty i sprawny kontakt pomiędzy pracownikami to tylko wierzchołek góry lodowej. W rzeczywistości kwestii, które stale należy mieć pod kontrolą, jest znacznie więcej. Jak sobie z tym poradzić? Dobrym rozwiązaniem może być skorzystanie z pomocy systemów informatycznych, stworzonych z myślą o wsparciu w funkcjonowaniu firmy.

Jakie systemy i programy mogą pomóc w zarządzaniu firmą transportową?

Wśród systemów i programów, które mogą pomóc w zarządzaniu firmą transportową, na szczególną uwagę zasługują m.in. moduły pozwalające planować i rozliczać przyjęcia oraz wydania przechowywanych palet, aplikacje dla kierowców, współpracujące z systemami GPS, modułowe systemy obejmujące wszystkie procesy zachodzące w przedsiębiorstwach, portale internetowe do współpracy z przewoźnikami, a także aplikacje mobilne ułatwiające nadzór nad zleceniami poza godzinami pracy w biurze. Jak można zauważyć, możliwości jest naprawdę sporo.

Nowoczesny program dla firm transportowych wesprze w codziennych obowiązkach zarówno pracowników, jak i cały zarząd. Wprowadzone mechanizmy zwiększą efektywność pracy, zmniejszają nakłady czasu, zoptymalizują koszty, a koniec końców przyczynią się do znacznej poprawy przychodów firmy. Dzięki modułowej budowie poszczególnych systemów mogą być one również dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta, co wiąże się z minimalizacją kosztów zakupu licencji i wdrożenia.

Powiązane artykuły

Zostaw komentarz