Rekordowe kolejki w polskich wydziałach komunikacji

Od nowego roku kolejki w urzędach pękają w szwach. W wyniku nowelizacji przepisy nakazują, by świeżo zakupiony bądź sprzedany pojazd zgłosić do ewidencji prowadzonej przez państwowe organy.
W przypadku, gdy któryś z właścicieli nie wywiąże się z tego wymogu, wówczas służby przeprowadzające kontrolę mogą nałożyć na taką osobę do 1000 złotych mandatu. Co prawda moc prawna obowiązuje transakcje zawarte od pierwszego stycznia, jednakże ilość osób chcących uregulować swoje sprawy przewyższa możliwości urzędników. Nic więc dziwnego, iż petenci chcąc załatwić swoje zaległości muszą planować je z kilkudniowym wyprzedzeniem. Sytuacja jest o tyle skomplikowana, że kolejki tworzą się już od porannych godzin funkcjonowania urzędu – przede wszystkim, by pobrać numerek, Powszechnym zjawiskiem jest fakt, gdy o godzinie 11:00 brak już jakiejkolwiek szansy na załatwienie swoich potrzeb danego dnia.

Rodzi to wiele negatywnych emocji, którym nie sposób się dziwić. Urzędnicy proszą o wyrozumiałość – braki kadrowe oraz procedury nie wpływają korzystnie na całą sprawę. Pozostaje jedynie cierpliwie czekać, aż problem minie.

Powiązane artykuły

Zostaw komentarz