W Głusku powstanie nowy wydział komunikacji

W gminie Głusk i okolicach postanowiono zadbać o społeczeństwo. Pewnym już jest, że właśnie tam powstanie nowy wydział komunikacji. Dokładniej powstanie zamiejscowy oddział wydziału, który działa przy ul. Spokojnej w Lublinie. Przyczyną tej decyzji jest chęć umożliwienia mieszkańcom podlubelskich miejscowości większej oszczędności czasu i pieniędzy.
Według wyliczeń urzędników, mieszkańcy podlubelskich miejscowości muszą poświęcić dużo czasu i wydać sporo pieniędzy na dojazd do Wydziału Komunikacji w Lublinie. Dodatkowo musieli oni zazwyczaj szukać miejsca parkingowego w centrum Lublina i stać w długich kolejkach, by zarejestrować pojazd lub odebrać prawo jazdy.

  • Wspólnie ze Starostwem Powiatowym chcemy uruchomić filię Wydziału Komunikacji przy urzędzie Gminy. Wiemy, że przy ulicy Spokojnej są trudności z zaparkowaniem i kolejkami w urzędzie. Gdy podaliśmy pierwsze informacje mieszkańcom na początku roku, rozdzwoniły się telefony z pytaniami, kiedy filia zostanie uruchomiona? Wstępnie planujemy jej otwarcie na maj bieżącego roku – mówi Jacek Anasiewicz, wójt Gminy Głusk.

Mieszkańcy bardzo pozytywnie odebrali plany powstania nowej filii. Jest to dla nich ułatwienie, ponieważ wydział będzie blisko
Mieszkańcy pozytywnie oceniają planowane powstanie filii. Jak przyznają, to kolejne ułatwienie, ponieważ urząd będzie blisko ich miejsca zamieszkania, nie trzeba tez będzie dojeżdżać do centrum Lublina i szukać, często prze długi czas, wolnego miejsca do zaparkowania.

Filia Wydziału Komunikacji będzie działać w jednym z pawilonów obok urzędu Gminy w Dominowie. Wstępny termin jej otwarcia to maj tego roku. Podobne punkty, gdzie można załatwić sprawy związane z prawem jazdy czy rejestracją auta działają od wielu lat w Bychawie czy Bełżycach. W zeszłym roku ruszyła w Niemcach, kolejna ma być otwarta w Garbowie.

Powiązane artykuły

Zostaw komentarz